Benefiční koncert

Publikováno: 1.3.2019

Benefiční koncert

Rádi bychom Vás pozvali na benefiční odpoledne Vítání jara se Sebíkem, které chce posbírat, co nejvíce peněz na vertikalizační stojan pro Sebíka. Jeho příběh si přečtěte na dalších řádcích.

Sebastiánek se narodil před 3 lety jako zdravé dítě. Když byl miminko, mamince se zdálo, že nezvedá tolik hlavičku jako jiné děti, neotáčí se a nekope příliš nožičkama, býval v té době také často nachlazený a nemocný.
Když bylo Sebíkovi 7 měsíců, po absolvováni spousty odborných vyšetření, lékaři rodičům sdělili, že jejich chlapeček má nevyléčitelné onemocnění – spinální muskulární atrofii (SMA).
SMA je dědičné onemocnění, kdy postupně přestávají fungovat dítěti svaly, především na dolních končetinách a tím ztrácí schopnost se pohybovat. Tyto děti nejsou schopny samostatného sedu, stoje či chůze, dále mívají potíže s dýcháním a polykáním. Toto onemocnění nepostihuje intelekt, děti jsou velmi bystré, chytré, velmi často úspěšně integrované do běžných škol.
V závislosti na míře onemocnění potřebují ke svému životu celou řadu různých kompenzačních pomůcek a prakticky 24 hodin denně jsou závislé na péči druhé osoby. Kompenzační pomůcky těmto dětem přispívají k udržení fyzických schopností, ale také podporují jejich duševní rozvoj a přibližují je ke zdravým dětem.
Péče o nemocného Sebíka byla pro jeho rodiče náročná nejen fyzicky, ale především psychicky, a proto rodiče zvolili možnost celodenního pobytu chlapečka v zařízení Dětského centra Čtyřlístek v Opavě. Zde má zajištěnou celodenní péči lékaře, dětských sester, fyzioterapeutky, logopeda a také návštěvy blízkých, kteří s ním tráví čas i mimo zařízení.
Ne každý má to štěstí, aby se narodil zdravý. Sebíček má štěstí v tom, že je obklopen starostlivými a pečujícími lidmi, kteří mu celodenně pomáhají.
Sebíkovi možnost pobytu ve vertikalizované poloze, kterou má tak rád, zajistí vertikalizační stojan přizpůsobený jemu na míru. Poloha „ve stoje“ je důležitá jako prevence zkracování svalů na dolních končetinách, má také pozitivní vliv na vnitřní orgány (peristaltika střev atd.) a dále mu umožňuje rozvíjet jemnou motoriku rukou při hře. Ze současného již vyrostl a potřebuje nový. Cena stojanu je v základní výbavě 75 000 Kč. Pokud vše dobře dopadne, část proplatí pojišťovna, ale bohužel ne celou částku a už vůbec ne potřebné doplňky.
Za finanční pomoc děkuje tým Dětského centra Čtyřlístek a v neposlední řadě jistě také jeho rodina.
Pro tento účel byl zřízen transparentní účet u Fio banky č. 2601581110/2010.